Yüksek Benlik

Yüksek benlik bedenlenmiş bilincimizden çok daha yüksek bir frekans bandında bulunan parçamız.

Yüksek benlik ilahi olanla bağlantıdadır. Yüksek benlikle birleşme, daha düşük olan özbeninizin yükselmesidir. Parçalarınızın tümü yüksek benliğiniz olan siz ile bir buluşma zemini oluşturmak için yeteri kadar yüksek frekansa eriştiğinde yükseliş statüsüne geçen bir insan olursunuz.

Amaç kendimizi yüksek benliklerimizin frekansı ile aynı hizaya getirmektir. Bu eski enerjide olduğu gibi inzivaya çekilmeyi değil, insanlar arasında yaşayarak onu yaymayı ve ruhunuzun sürekli ilahi olanla bağlantıda olmasını gerektiriyor. Her şeyin evrimleşmesi, tekamül atlaması gibi ruhla olan bağlantımız ve iletişim yollarımız da değişiyor yeni enerjide. Frekansımızın yükselmesi kendi üzerimizde sürekli olarak çalışmayı ve yaşamın içindeki deneyimler yoluyla dramları bırakarak herşeyin sorumluluğunu üstlenmeyi gerektiriyor artık. Yani içimiz ve dışımızın “bir” olabilmesi için bunun hayatımızın her alanına yansıması gerekiyor. Zaten yeni enerjide tutarsızlık mümkün değil. Ağzının başka söyleyip kalbin başka söylemesi hemen fark ediliyor ve bu dengesizlik ilişkilere mutlaka yansıyor. Bu uzun ve adanmışlık gerektiren bir yol.  Yunus Emre’nin  “Bir ben var bende, benden içeri” dediği gibi, daha yüksek bir BEN var içimizde. Aramakla bulunur mu? Bulunmaz. Üstat Beyazıd-ı Bestâmi ne güzel söylemiş: ”Aramakla bulunmaz; lakin bulanlar arayanlardır.”

İlk adım olarak Yüksek Benliğinizle birleşmeye niyet edebilirsiniz. Kalbinizi açarak onu çağırmanız veya meditasyonlarınızda bağlantıya geçmeyi niyet etmeniz iletişimi başlatır.

KRYON YÜKSEK BENLİK hakkında şunları söylüyor:

Siz aynı anda birkaç yerde ve bir çok zaman çerçevesinde bulunan boyutlar arası bir varlıksınız. Ruhunuz aynı anda birkaç yerde bulunur. Yüksek Benlik denilen bir parçası perdenin öbür tarafında yer alır, Buradaki enkarnasyonunuz için çözümler yaratır, ve sizin aydınlanmış, değişen yolunuza kontratlarınız için yeni planlama celseleriyle karşılık verir. (4.kitap)

 2. kitapta Yüksek Benliği anlatıyor:

SİZ HEPİNİZ BASİT BİYOLOJİK VARLIKLAR KILIĞINDA BU GEZEGENDE YAŞAYAN YÜCE VARLIKLARSINIZ VE BU KILIK DEĞİŞTİRME HERKESİ ALDATIYOR. SEN GERÇEKTE İKİ KİŞİSİN. “Gerçek sen” gücüne ve bilgisine her birinizin sahip olduğu yüksek varlıktır, “hayalet” ise dersteki insanlık kabuğudur. Buradaki ironi şu ki siz hayaleti gerçek, gerçek sizi de hayalet olarak algılarsınız. Birçoğunuz da gerçek varlığı hiç algılamaz. Derste yapacağınız en büyük keşifler bu dualite ile ilgili olacak. Tekamülde elde edeceğiniz en büyük başarılar dualitenin nasıl işlediğini anlamaya ve en sonunda tersine çevrilmiş “gerçek” ve “hayalet” rollerinin idrakini kazanmaya dayalı olacak. Yüksek benliğinizi gerçekten göremeseniz de (çünkü bu dersinizin amacını hükümsüz kılardı) gerçek kimliğinizin realitesi konusunda işe yarar bir bilgi ve anlayış kazanabilirsiniz. Ancak bu olduğunda gücünüze sahip olabilirsiniz… daha önce değil. Bu yüzden sizin keşif alanınız, içinde öz-farkındalığı ve dualitenin gerçeğini ve o farkındalığı nasıl arttıracağınızı keşfetmektir.

Sen ve çevrenizdeki kişiler enkarne olmadan önce insani koşullarınızı seçtiniz. Şu anda geçirdiğiniz şeyler sizin tarafınızdan harekete geçirilmiş bir planın parçasıdır. Siz kendi kendinize sadece sorunlar verdiniz. Çözümler ise sizin öz-farkındalığınız ve idrakiniz ile meydana gelir. Size bir sorun ve onu çözmek için gerekli gereçler ve güç verilmiştir. Bunu başardığınızda, bu da gezegenin titreşimini yükseltir.

Nötr aşı yüksek benliği selamlamanın ilk adımıdır (2. Kitap)

YÜKSEK BENLİĞİNİZ SIVI IŞIK OLARAK BEDENİNİZE AKAR (2. kitaptan)

Şu anda sizin içinizde bulunmayan bir parçanız vardır. Bizim “yüksek benlik” dediğimiz bu parçanız bir başka yerde bulunmaktadır. Eski enerjide de bu böyleydi, ancak o zaman bu özler garip bir yerlerde (kutsal tapınaklarda) depolanmışlardı. Şimdi ise bu özler enerji-ağı sisteminin içinde bulunmaktadır. Şimdi yeni enerjide, siz halen bulunduğu yerden “kendiniz” olan özü alıp, dualitenizi (ikiliğinizi)) bir araya getirip birleştirirken ve onu fiziksel kişiliğinize aktarırken, siz gerçekten onu enerji-ağından “çekip almaktasınızdır”. Kendi özünüzün, yani yüksek benliğinizin enerjisi bedeninize sıvı ışık olarak akmaktadır, bunu yapma izni size bahşedilmiştir. Ve siz enerji-ağı sisteminin enerjisini çekmektesinizdir. (Kryon bu sürece yardımcı olmak için buradadır). Bir parçanızın gerçekten içinizde bulunmadığına inanmak sizin için zor olabilir, ama bu böyledir. Siz kendinize ne kadar çok aydınlanma izni verirseniz, enerji-ağından da o kadar çok bu enerjiyi çekersiniz.  (2. Kitap)

Siz Tanrı’nın işbirlikçi parçasısınız. Siz yaşarken, yanıtlar size önceden değil, onlara ihtiyacınız olduğunda yüksek benliğiniz vasıtasıyla verilecektir.

7. kitaptan:

Yüksek Benliğinizin bir parçası – sizinle birlikte yeni bir realite yaratmak için- şu anda bir planlama celsesinde bulunmakta, diğer Yüksek Benliklerle eşzamanlılık yaratmaktadır. Sizin bir parçanız burada değildir. Bir parçanız çevrenizdeki -sizin deyiminizle- rehberlerin ve meleklerin içinde yer almaktadır. Biz ona enerji deriz. Onlar sayılamazlar, çünkü onlar bir’dir, ama aynı zamanda sonsuzdurlar. Ruhun özü çevrenizde sürekli olarak bulunur, ve bu şefkatle harekete geçirilmeye hazır olan sevgi dolu bir özdür.