Hakkımda

screenshot_20190121-212327_whatsapp

Ben Kimim?

Bu yaşamdaki yolculuğuma 1977’de İstanbul’da başladım… İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdim. 7 yıl boyunca ulusal televizyon kanallarında çalıştım. Çeşitli dergilerde yazı işleri müdürlüğü ve genel yayın yönetmenliği yaptım. Şimdi ise Spiritüel danışmanlığın yanı sıra Pozitif dergisi için röportajlar yapıyorum. Evliyim ve 2 kız çocuğum var.

Ruhani yolculuğum ise “anlam arayışı” ve “bilme” arzusu ile başladı… Bu istek beni birçok metodla buluşturdu. Nefes Koçluğu, Reiki, Işık Çağı Çocukları Eğitimciliği, Theta Healing eğitimleri aldım. Mucizeler Kursu (A Course in Miracles) zihin dönüşümü kursunu uyguladım ve yola her günümde onunla devam ediyorum…

Geçmişte kim olduğum önemsiz. Çünkü tanımladıklarımızın çok ötesinde varlıklar olduğumuzu ve her an değiştiğimizi biliyorum… Ruhsal yolculuğum devam ediyor ve bu zaten sonu olmayan bir yola çıkmak. Hala korkularım var ve bazı alanlarda zorluklar yaşıyorum. Fakat bunları her önüme çıkışlarında aşmaya niyet ediyorum. Yaşamın içinde öğreniyor, iletişim kurduğum her insanla birlikte gelişerek, genişleyerek ilerlemeye, yolumda kalmaya devam ediyorum.

Ve tüm bunlarla birlikte ve hepsinin ötesinde kendimi keşif ile geçen yılların sonucunda ruhani yolculuğumun mihenk taşlarından bahsetmem gerekir: MUCİZELER KURSU (A Course in Miracles) ve Kryon.

Mucizeler Kursu, hakikat yolunda ilerlemek ve zihnini eğitmek isteyenler için semavi alemden gelmiş bir dönüşüm aracı. Öğrenme değil, tam tersi şimdiye dek öğrendiklerimizden arınıp özbenliğimize ulaşma sürecimizde çağlar atlatacak bir zihin dönüşümü. Düzenli ve adanmış bir şekilde uygulandığında içsel mucizeleri tetikliyor ve aydınlanma anlarına eşlik ediyor. Ruhsal yolunda bu kursla karşılaşan ve uygulayan kişinin onun metafiziğiyle yola devam etmemesi olanaksız.

Bu süreçte okuduğum tüm kitapların içinde beni en çok etkileyen, bu yolu nasıl yürüyeceğimi adım adım gösteren, sorularıma cevap olan ve yalnız olmadığımı hissettirerek benim için eşzamanlılıklar yaratan, kuşkucu zihnimle birlikte kalbime hitap eden KRYON oldu.

Ruhsal yolculuğumda deneyimlediğim, içsel sorularıma aradığım cevapları bulduğum, en berrak bir biçimde işaretleri sunan bu iki öğretiyi araç edindim kendime. Kryon bilgilerini, üzerinde çalışma, uygulama gerektiren kavramları derledim ve tüm bilgileri meditatif çalışmalarla destekleyebilmek adına uzun bir hazırlık dönemi geçirdim. Tabi ki bu süreç kendi ruhsal yolculuğumla birlikte gelişti ve beni planladığımdan çok daha başka bir noktaya ulaştırdı. Kendi üzerimde yaptığım çalışmalar, meditasyonlarım, vizyonlarım, rüyalarım ve hayatın içinde oluşan eşzamanlılıklar, emek emek yaptığım tüm bu çalışmanın ve arayışımın aslında beni başka bir şeye daha hazırlamak için olduğunu gösterdi. Ve bu noktada AkaSHealing sistemi ortaya çıktı.

Tüm bu süreçlerin neticesinde Kryon kanalı Lee Carroll’dan aldığım özel izin ile, Kryon temel bilgileri üzerine inşa ederek kendi bilgi ve deneyimlerimle harmanladığım, Mucizeler Kursu (ACIM) metafiziğiyle birlikte yürüttüğüm bir “temel spiritüel-ezoterik eğitim” oluşturdum. Ruhsal yolda ilerlemek isteyenler için hızlı bir yol yardımı. Bilinmesi gereken temel kavramları ve üzerinde çalışma gerektiren anahtar bilgileri kapsıyor. Egosal düşünce sistemi yerine Tanrısal düşünce sistemine nasıl geçileceğini ve içsel rehbere nasıl ulaşılabileceğinin yollarını gösteriyor. Kendi adıma şöyle bir tanım yapıyorum: KRYON farkındalık ve uyanış yolunda elimdeki YOL HARİTASI oldu. MUCİZELER KURSU ise yaşam boyu beni ilerletecek olan ARACIM. Bana ulaşanlara, benimle buluşanlara, ruhsal yolda kendine yoldaş arayanlara bilgi ve deneyimlerimi paylaşıyorum şimdi… her an yeni farkındalıklarla güncellenerek…

Bizler görünmez ağlarla birbirine bağlanmış, sürekli etkileşim halinde olan bir bütünün parçalarıyız. Birlikte-yaratıcılarız… Bu yolda okumayı öğrendiğim işaret levhalarını paylaşmaya ve bu yolculuğu birlikte daha verimli kılmaya niyet ediyorum.

Yüceliğimize hep birlikte uyandığımız ve yükseliş yolunda elele yürüdüğümüz, küçük ama dev adımları birlikte attığımız, kutlamalar yaptığımız ve daima sevgide buluştuğumuz YOL’da buluşmak üzere…

ESPAVO!

Bu yolda birbirimizden öğrenebileceklerimiz var, karşılaşmak dileğiyle,

Burcu Öztınaz Kömürlü