Hakkımda

80307-06-h

Ben Kimim?

Bu yaşamdaki yolculuğuma 1977 yılında İstanbul’da başladım… İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdim. 7 yıl boyunca ulusal televizyon kanallarında çalıştım. Çeşitli dergilerde yazı işleri müdürlüğü ve genel yayın yönetmenliği yaptım. Kızlarımın doğumundan sonra profesyonel iş hayatını sonlandırdım. Onlarla beraber büyürken hayatın amacı ile ilgili fikirlerim değişmeye başladı. Yaşamın içinde yoğrulurken değişmeyen dönüşmeyen kim var ki?

2012 yılında içsel sorularımın sesleri yükselmeye başladı. Ruhani yolculuğumun başlangıç adımlarını atmaya başladığım dönem. Anlam arayışı ve varoluşun sırrını bilme arzusu… Bu istek beni birçok metodla buluşturdu. Eğitimler, seanslar ve kitaplar derken öğrenme açlığımın hızına yetişemez bir halde idim. Bir yandan da, Kişisel gelişim dergisi “Pozitif” için yaptığım röportajlar ile bu alanda değerli isimlerle tanışma ve öğrendiklerimi paylaşma fırsatım oldu. Nefes Koçluğu (2013), Reiki (2. seviye), Işık Çağı Çocukları ve Theta Healing eğitimleri aldım. 2014 yılında Kutsal Ruh’un ders programı olan Mucizeler Kursu (A Course in Miracles) zihin dönüşümü kursunu uyguladım. Bu kursla karşılaşmam benim için dönüm noktasıydı. Tüm arayışıma, cevaplanamayan sorularıma, aldığım eğitimlere, okuduğum kitaplara ve tüm yolculuğa anlam kazandıran ve yaşamımın merkezine aldığım bir öğreti. Sonraki yıllarda yola her günümde onunla devam ettim ve hala öyle yapmaktayım. 2019 yılından bu yana da Mucizeler Kursu Rehberliği yapıyorum.

Ve tüm bunlarla birlikte ve kendimi keşif ile geçen yılların bir diğer mihenk taşından bahsetmem gerekir: Kryon. Bu süreçte okuduğum spiritüel kitapların içinde beni en çok etkileyen, kuşkucu zihnimle birlikte kalbime hitap eden Kryon oldu. Lee Carroll’dan aldığım izin ile, Kryon temel bilgileri üzerine inşa ederek kendi bilgi ve deneyimlerimle harmanladığım ve Mucizeler Kursu (ACIM) metafiziğiyle birlikte yürüttüğüm “Spiritüel-Ezoterik Öğretiler Programı”ı oluşturdum. Ruhsal yolda ilerlemek isteyenler için hızlı bir yol yardımı. Bana ulaşanlara, benimle buluşanlara, ruhsal yolda kendine yoldaş arayanlara bilgi ve deneyimlerimi paylaşıyorum şimdi… her an yeni farkındalıklarla güncellenerek…

Geçmişte kim olduğum ve kim olduğumuz önemsiz. Çünkü tanımlarımızın çok ötesinde varlıklar olduğumuzu ve her an değiştiğimizi biliyorum. Ruhsal yolculuğum devam ediyor ve bu zaten sonu olmayan bir yola çıkmak. Yaşamın içinde öğreniyor, iletişim kurduğum her insanla birlikte gelişerek, genişleyerek ilerlemeye, yolumda kalmaya devam ediyorum. Bizler, görünmez ağlarla birbirine bağlanmış, sürekli etkileşim halinde olan bir bütünün parçalarıyız. Bu yolda okumayı öğrendiğim işaret levhalarını paylaşmaya ve bu yolculuğu birlikte daha verimli kılmaya niyet ediyorum.

Küçük görünen dev adımları birlikte attığımız ve daima sevgide birleştiğimiz yolda buluşmak üzere…

ESPAVO!

Birbirimizden öğrenebileceklerimiz var, karşılaşmak dileğiyle,

Burcu Öztınaz Kömürlü